جستجوی پزشکان

بیماری های قلبی عروقی

بیماری های قلبی عروقی
پنجشنبه 05 آوریل 2018

بیماری های قلبی عروقی و رابطه ان با دیابت :

ورزش منظم علاو بر کنترل فشار خون، در کنترل وزن هم مفید است.

علاوه بر عوامل خطر ذکر شده قبلی اضافه وزن، ابتلا به بیماری قند خون(دیابت) و استرس از جمله عوامل خطر دیگر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می باشند.

حتی در مبتلایان به اضافه وزن بسیار زیاد، کاهش اندک وزن (به میزان ۴٫۵کیلو گرم) به میزان قابل توجه ای فشار خون و خطر ایجاد بیماری های قلبی عروقی یا سکته مغزی را کاهش می دهد.

بدلیل اضافه وزن و عدم فعالیت جسمانی ، میزان بروز بیماری قند خون و مقاومت به انسولین در ایران نیز افزایش چشمگیری داشته است.

یکی دیگر از عوامل خطرناک ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، استرس است.

شرایط استرس زا موجب اسیب به پوشش سرخرگ ها می گردد و به دلیل ازاد سازی هورمون های استرس زا( اپی نفرین و نوراپی نفرین) ضربات قلب و فشار خون را افزایش می دهد.

در صورت بروز علایم هشدار دهنده بالینی، جهت حفظ سلامت توصیه می شود با مراکز درمان در منزل مانند درمان در منزل شفا طب عرفان به ادرس: www.shafateb.net و یا پزشک مورد نظر خود مراجعه نمایید و هر گونه بیماری تشخیص داده شده را تحت درمان قرار دهند.

نکته: بیماری قند خون و چاقی از عوامل اصلی ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند.

در نتیجه افراد مبتلا به دیابت، چاقی یا اضافه وزن باید به توصیه های پزشک خود در مورد تغیرات مورد نیاز در شیوه زندگی و مراجعه جهت معاینه و برسی منظم از نظر پزشک عمل کنند.

دستو العمل های پیشگیری و درمان بیماری های قلبی عروقی موسسه پیشگیری و ارتقای سلامت ایرنیان معاصر، نه تنها شامل اصول پیشگیری است بلکه همچنین اطلاعات ارزشمندی و به روزی را در مورد درمان بیماری های قلبی و عروقی ارایه می نمایند.

در این سایت در مورد علایم بالینی، نحوه تشخیص و درمان بیماری های قلبی عروقی ( شامل استفاده از جراحی یا دارو درمانی) و همچنین نحوه مراقبت فردی اطلاعات زیادی ذکر شده است.

 

ارسال نظر

تماس ( خط 4 رقمی )